Tünnikaalud kalapüügimaterjalid

volframist tünni kaalud foto jaoks

Plii - pliitünnide raskused on hõlpsasti kasutatavad ja odavad, kuid elusloodusele surmavad. Metslinnud võivad koos kruusaga alla neelata pliitünnide raskuse ja kannatada pliimürgituse all. Plii kujutab ohtu ka inimestele. Metslindudele ja loomadele tekkiva ohu tõttu kasutavad kalapüügiettevõtted plii asemel nüüd mitmesuguseid materjale.

Keraamika - Keraamilised tünnikaalud asendavad hästi pliilaskurid. Keraamilisi tünniraskeid on lihtne valada ja need ei ripu põhjas, kui oma rida kerite. Veel üks keraamiliste tünnikaalude eelis on see, et need kaaluvad vee all kolmandiku võrra vähem kui õhus, nii et saate kasutada suuremat kaalu ilma ujukit uputamata. Keraamilised tünnikaalud on tavaliselt püramiidsed ja vormitud puhta mullamaterjaliga, mis ei reosta vett.

Vismut - vismut on rabe metall ja üsna haruldane. Vismutist valmistatud vismuti tünni kaalud on tavaliselt vismuti tinasulam. Vismut on kakskümmend viis protsenti kergem kui plii, vismuti kaal vajub aeglasemalt kui plii kaal. See annab kaladele rohkem aega teie peibutuse tuvastamiseks ja parandab streigi saamise võimalust. Vismuti tünni kaalud on keskkonnale ja elusloodusele ohutud, kuid maksavad rohkem kui pliitünni kaalud.

Graniit
Looduslikud graniidist tünnikaalud on hea valik, kuna need näevad välja nagu keskkonna loomulik osa. Vormitud ja tükeldatud tükkideks lihvitud tünniraskused töötavad hästi klaashelmeste kõrval, mis vibreerivad, kui peibutis sisse tõmmatakse, et bassi meelitada. Looduskivi kaalud on väiksemad kui võrreldavad pliimassid, kuna nad imavad vett ja muutuvad raskemaks.
Graniiti leidub peaaegu alati massiivsetes formatsioonides. Kõva ja vastupidav, kivi on populaarne ehituses ja skulptuuritöös. Kivimägi Gruusias on üks Maa suurimaid graniidist koosseise.

Roostevaba teras
Roostevabast terasest tünnikaalud on kuuli ja munakujulised ning kaaluvalikus. Need tünnikaalud on tundlikumad kui pliihaavlid ja hind on tavaliselt ainult umbes 20 senti kõrgem kui pliitünnide kaalude puhul. Roostevabast terasest kombineeritakse kalapüügiraskustes sageli keraamilist materjali.
Terase tegelik eelis plii kaalust tünni kaalude jaoks on see, et terasest vajurid säilitavad oma kuju ja püsivad kauem, samas kui plii on tempermalmist ja deformeerub kergesti. Eelised on tõelised, kulud võrreldavad ja keskkond on elusloodusele ohutum.

Volframieelised - Volfram- ja volfram-nikkel-sulamist tünnide raskused on väga vastupidavad, terasest kõvemad ja 25 protsenti väiksemad kui võrreldavad pliimassid. Volfram- ja volfram-nikkel-sulamist tünnikaalud on saadaval tünni-, kuul- ja kuulliugumisraskustena.

Volframi aatommass on 183,84 ja sulamistemperatuur 3,422 kraadi, mis muudab selle eriti raskeks ja raskesti valatavaks. Volframitünnide raskused paagutatakse pigem valatud volframipulbrist. Pulber pannakse vormi ja kuumutatakse, kuni osakesed üksteise külge kleepuvad.